Tjek oplysninger om Madrid Barajas Lufthavn (MAD), terminaler, faciliteter og mere
Om Madrid Barajas Lufthavn
Lufthavnsnavn
Madrid Barajas Lufthavn
IATA-kode
MAD
ICAO-kode
LEMD
Lufthavnstype
Indenrigs & International
Beliggenhed
Madrid, Spanien
Tidszone
Europe/Madrid (GMT+1/DST+2)
Breddegrad
40.4983322
Længdegrad
-3.5675982
Faciliteter på Madrid Barajas Lufthavn
Valutavekslingsservice
Lounge
Lufthavnshotel
Restaurant
Børneværelse
Bedeområde
Klinik og apoteker
ATM
Venteområde
Kørestolsassistance
Parkeringspladser
Toldfri butik
Transportmuligheder ved Madrid Barajas Lufthavn
Taxa
Bus
Biludlejning
Tog
Lufthavnsinformation
Lær at kende
Madrid Barajas Lufthavn (MAD/) er en vigtig lufthavn i Madrid med flyvninger til mange destinationer. Omkring flyselskaber er baseret her, herunder , så der er masser af flyvninger at vælge imellem hver dag.
Adgang til lufthavnen
Madrid Barajas Lufthavn ligger i Madrid, kun ca. km fra — et nemt sted at starte din rejse. Bruger du kort eller en transportapp? Du finder det på , . Uanset hvor du kommer fra, så prøv at tage af sted lidt tidligt, så du kan ankomme uden at skynde dig.
Lufthavn Faciliteter
Rejsende vil finde sig selv begejstrede for en række førsteklasses faciliteter tilgængelige i lufthavnsområdet, alle designet til at forbedre den generelle komfort og bekvemmelighed. Først og fremmest er der en parkeringsplads til rådighed på Madrid Barajas Lufthavn for at sikre sikkerheden for rejsende, der medbragte køretøjer uanset varigheden af deres rejse. Hæveautomat er en anden facilitet, der kan findes, så rejsende nemt kan foretage alle transaktioner. Desuden tilbyder en række restauranter lækre retter og drikkevarer, hvilket forbedrer den samlede rejseoplevelse i denne lufthavn. Denne lufthavn kan også prale af en bred vifte af fremragende faciliteter, der er designet til at forbedre den samlede rejseoplevelse, såsom . Valutavekslingsservice tilføjer endnu et niveau af bekvemmelighed for passagererne. Husk, at du kan bruge Lounge i denne lufthavn. Denne facilitet garanterer en mindeværdig og spændende tid i lufthavnen. Gør din rejseoplevelse bedre ved at bruge Lufthavnshotel. Alle disse faciliteter øger denne lufthavns tiltrækningskraft yderligere og sikrer, at rejsende har alt, hvad de har brug for, lige ved hånden. For at gøre din rejseoplevelse endnu mere givende inviterer AirpazAirpazAirpazAirpazAirpazAirpazAirpaz dig til at udforske en verden af eksklusive tilbud. Oplev den uovertrufne bekvemmelighed ved at flyve fra Madrid Barajas Lufthavn til dine yndlingsdestinationer, mens du nyder særlige rabatter og privilegier. Uanset om du leder efter en kort ferie, en forretningsrejse eller en eksotisk kulturel udforskning, åbner Airpaz døren til uendelige muligheder. Omfavn den problemfri rejse og få mest muligt ud af dine rejseoplevelser ved at tage på en mindeværdig tur fra denne lufthavn.
Sidst opdateret den
Book og få de bedste flytilbud i Madrid Barajas Lufthavn (MAD)
VoloteaStart fra
US$ 25.01
Pris/ Pax
VoloteaStart fra
US$ 25.5
Pris/ Pax
VoloteaStart fra
US$ 25.5
Pris/ Pax
Wizz Air MaltaStart fra
US$ 25.72
Pris/ Pax
Air EuropaStart fra
US$ 26.5
Pris/ Pax
IberiaStart fra
US$ 26.65
Pris/ Pax
Air EuropaStart fra
US$ 26.67
Pris/ Pax
IberiaStart fra
US$ 27.07
Pris/ Pax
IberiaStart fra
US$ 28
Pris/ Pax
TAP Air PortugalStart fra
US$ 28.1
Pris/ Pax
Flyinformation i Madrid Barajas Lufthavn (MAD)
Tjek flyplaner i Madrid Barajas Lufthavn (MAD)
Ofte stillede spørgsmål om Madrid Barajas Lufthavn
Topflyselskaber, der opererer i Madrid Barajas Lufthavn
Populær rute fra Madrid
Populær rute til Madrid
Bedste hotel i nærheden af Madrid Barajas Lufthavn
Hvorfor skal du rejse med Airpaz

Gør din bookingoplevelse enklere
Mærk fleksibiliteten og enkelheden gennem hele din bookingproces

Bredt udvalg af rejseprodukter
Nyd dine mindeværdige øjeblikke med millioner af favorable flyrejser og overnatningsmuligheder

Eksklusivt tilbud hver dag
Forskellige daglige kampagner med konkurrencedygtige priser for alle rejsende

Online bookingekspert
Sammen med vores troværdige partnere, opfyldt utallige rejsendes behov siden 2011

Kærlig kundesupport
For at give den bedste hjælp er vores kundesupport tilgængelig 24/7 på dit lokale sprog

Verdens lokale booking spænding
Stressfri bookingoplevelse med lokal betaling, valuta og sprog