Asterolithos Images
Asterolithos Images_1
Asterolithos Images_2
Asterolithos Images_3
Asterolithos Images_4
Asterolithos Images_5
pagination Visa alla foton

Översikt

Rum

Detaljer

Policyer

Plats

Faciliteter

FAQ

9.2 Exceptionell
620 Recensioner

Asterolithos

Faciliteter tjänster

Receptionen är öppen 24 timmar om dygnet
Internettjänster
Flygplatstransfer
Gratis WiFi

Plats

Danezi M., Fira City Centre, Fira 84700

map

Om denna fastighet

Offering a terrace, Asterolithos is located in the centre of Fira Town, within walking distance of the Caldera. Free WiFi is provided throughout the property. All air-conditioned accommodation types come with a flat-screen TV, a fridge and a kettle. There is a private bathroom with a shower and a hairdryer in each unit. Towels are offered. The lively centre of Fira with various bars, restaurants and shops is easily accessible on foot. The nearest airport is Santorini (Thira) Airport, 4 km from Asterolithos.

Språk som talas

English, Greek

Fastighetspolicy

Incheckningstid

Börjar om 15.00

Utcheckningstid

Slutar på 11.00

Internet

WiFi is available in all areas and is free of charge.

Parkering

No parking available.

Husdjurspolicy

Pets are not allowed.

Policy For Barn Och Extrasangar

Children of any age are allowed. Children up to and including 5 years old stay for free when using an existing bed. You haven't added any cots. You haven't added any extra beds.

Hotellkommentarer

Please inform Asterolithos in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation.

Plats

Danezi M.

, Fira City Centre, Fira 84700

Hotel Image Map

Faciliteter tjänster

Allmänt

WiFi finns tillgängligt i alla utrymmen

Diverse

Rökfria rum

Uppvärmning

Luftkonditionering

Särskilt område för rökning

Familjerum

Gemensamma utrymmen

Terrass

Internetåtkomst

Gratis Wi-Fi i alla rum

Receptionstjänster

Bagageförvaring

Värdeskåp

Receptionen är öppen 24 timmar om dygnet

Rengöring

Användning av rengöringskemikalier som är effektiva mot Coronavirus

Städtjänster

Daglig städservice

Säkerhetsfunktioner

Personalen följer alla säkerhetsprotokoll enligt lokala myndigheters anvisningar

Tjänster

Gratis WiFi

WiFi

Internettjänster

Transport

Flygplatstransfer (extra avgift)

Flygplatstransfer

Biluthyrning

FAQ

Hur långt bort ligger Asterolithos från Fira?
Det är bara från Asterolithos för att nå Fira
Har Asterolithos Wi-Fi?
Gratis Wi-Fi finns tillgängligt på hotellet. Alla gäster har tillgång till wifi för både arbete och fritid.
Har Asterolithos en poolanläggning?
Nej, Asterolithos har ingen pool. Ändå kan gästerna utnyttja olika andra faciliteter för att förbättra sin upplevelse.
Tillhandahåller Asterolithos flygplatstransfer?
Ja, gästerna kan dra nytta av flygplatstransfer, en av de många praktiska faciliteterna som tillhandahålls av Asterolithos
Vilka är in- och utcheckningstiderna på Asterolithos?
Gäster är välkomna att checka in på 15:00 medan utcheckning är tillgänglig på 05:00

Fastigheter i närheten