Saudia

Saudia

 (Saudi Arabian Airlines)
Senarai Pesanan

Elaun Bagasi Kabin Percuma 7 kg

Daftar Masuk Dalam Talian Tersedia

Daftar masuk bermula dari 180 minit

Saudi Arabian Airlines flight attendant images
Saudi Arabian Airlines fleet image
Saudi Arabian Airlines economy seat images
Saudi Arabian Airlines business seat images
Saudi Arabian Airlines entertaiment images
Saudi Arabian Airlines wifi images
Saudi Arabian Airlines privilege program images
Terakhir dikemaskini 3 November 2022 13:21 (UTC +0)

Profil Syarikat

Saudia dengan kod IATA (SV) dan ICAO SVA ialah syarikat penerbangan full flight yang mengoperasikan laluan domestic & international, hab utamanya terletak di King Abdulaziz International Airport (JED), King Khalid International Airport (RUH) and King Fahd International Airport (DMM). Walaupun syarikat penerbangan beroperasi menggunakan nama Saudia, itu adalah nama dagang untuk Saudi Arabian Airlines Corporation. syarikat dipimpin oleh CEO, Ibrahim Koshy. Alamat ibu pejabat adalah Saudi Arabia. Saudia ialah ahli di SkyTeam.

Sejarah

Saudia dengan kod IATA (SV) dan kod ICAO SVA beroperasi di bawah nama syarikat Saudi Arabian Airlines Corporation didirikan pada 1945. Syarikat penerbangan ini telah dianugerahkan 2019 ‒ Partner Appreciation Award – by the Council of British Hajjis United Kingdom (CBUK),2019 ‒ Best Hajj Airline Carrier by the Council of British Hajjis United Kingdom (CBUK),2019 ‒ ‘Best First Class Amenity Kit’ - Awarded By PAX International,2019 ‒ ‘Best Inflight Entertainment And Connectivity Launch By An Airline’ By PAX International,2019 ‒ ‘Best Airline Inflight Entertainment and Connectivity (IFEC)’ at the Inflight Middle East Awards,2019 ‒ SAUDIA celebrates receiving universally acknowledged amenity kits awards "Gold Award for First Class sleeper suit, Gold Award for Business Class the Middle East, and Highly Commended Award for Economy class",2020 ‒ FIVE-STAR Global Airline 2021 by APEX. SAUDIA gains IATA 753 certification for being the Kingdom’s first airline to implement luggage tracking, along with improved luggage management systems and more efficient baggage handling,SAUDIA and the Saudi Railway Company (SAR) sign a strategic agreement to integrate SAUDIA’s international travel services with SAR’s domestic services, complete with seamless online booking, smartphone apps, self-service terminals, and luggage transfer between airports and train stations,SAUDIA adds more self-service terminals and new online services including ticket reissues, seat selection, ride booking, and onboard Wi-Fi access.

Awak Kabin

Pramugari Saudia memakai pakaian seragam dengan warna blue and black. Pramugari wanita memakai pakaian seragam yang terdiri daripada white long sleeve with black or blue suit and black or blue cape dan black or blue trousers, manakala pramugara memakai white long sleeve with black suit and gold or black tie dan black trousers.

Armada

Saudia mempunyai sejumlah pesawat, yang semuanya boleh dilihat dalam jadual berikut:
Type Quantity
Airbus A320-214 46
Airbus A321-200 15
Airbus A330-343 32
Boeing 777-300ER 33
Boeing 787-9 13
Boeing 787-10 2

Pusat Panggilan

Sekiranya anda mempunyai sebarang persoalan untuk syarikat penerbangan atau terdapat kemusykilan dalam penerbangan anda seperti bagasi yang hilang atau dibatalkan, penerbangan, anda boleh secara langsung terus berhubung syarikat penerbangan. Saudia pusat panggilan boleh disambungkan di salah satu daripada nombor berikut:
Country Phone
Saudi Arabia 920022222
Kuwait 22200072
United Arab Emirates 042485777
Bahrain 65005665
Oman 80074248
Jordan 065777766
Egypt 19898
UK (+44) 3712004433 / (+44) 1217900430
France 0820200505
Switzerland 0848006600
Germany 01803698888
Spain 911880020
USA 1-800-472-8342
Canada 1-855-588-0999
Turkey 90-8504551601

Chat live

Perkhidmatan sembang langsung tiada didapati untuk penumpang Saudia.

Rakan Kongsi Syarikat Penerbangan Airpaz

AirAsia Logo ImagesBatik Air Malaysia Logo ImagesMalaysia Airlines Logo ImagesAirAsiaX Logo ImagesFireFly Logo ImagesIndonesia AirAsia Logo ImagesThai AirAsia Logo ImagesScoot Logo ImagesBatik Air Logo ImagesSuper Air Jet Logo ImagesChina Southern Logo ImagesSingapore Airlines Logo ImagesThai Lion Air Logo ImagesPhilippines AirAsia Logo ImagesCebu Pacific Logo ImagesThai Airways Logo ImagesTransNusa Logo ImagesLion Air Logo Images
Lihat Semua Rakan Penerbangan

Jangan Ketinggalan!

Terokai dunia dan tinggal di mana-mana dengan mudah